"کوپال"از بین 80 فیلم انتخاب شد.

چرا مرکز سینمای مستند و تجربی حمایتش را از"ژوای"پس گرفت... "کوپال"از بین 80 فیلم انتخاب شد. کاظم ملایی کارگردان یکی از متفاوت ترین فیلم های جشنواره امسال در گفتگوی اختصاصی با آیو: او که امسال با"کوپال"در جشنواره فیلم فجر حضور دارد به جزییات روند ساخت فیلمش و جایگاه آن در زندگی هنری اش اشاره کرد. کاظم ملایی کارگردان فیلم"کوپال"که امسال با این اثر در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد با اشاره به روند تولید این فیلم به خبرنگار حوزه سینما ؟گفت:در ابتدا قرار بود فیلمی با نام"ژاوی"با حمایت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی بسازم که به علت تولید سخت و سنگین مورد حمایت قرار نگرفت و ساخته نشد در نتیجه اتفاقی افتاد که به سمت ساخت فیلم کم هزینه"کوپال"بروم.

قصه"مادری"دغدغه اصلی من بود/سال ها بود که تمایل به ساختش داشتم

رقیه توکلی امسال با اولین فیلم بلند سینمایی خود در بخش اصلی جشنواره فیلم فجر حضور دارد. رقیه توکلی کارگردان فیلم سینمایی"مادری"که توانسته با این فیلم به بخش اصلی سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر برسد و به رقابت بپردازد به خبرنگار سینمایی ؟درباره دغدغه اش از ساخت این اثر گفت:سالیان سال بود که به موضوع این فیلم فکر می کردم و تمایل داشتم به فیلمی بلند تبدیل شود چراکه به نحوی حس های زنانه و اتفاقاتی که برای دختران می افتد من را رها نمی کرد و در آخر دست به ساخت آن زدم.

تعریف برخی واژه ها در سینما باعث پیش داوری تک بعدی می شود/جای"فصل نرگس"ها در سینما خالی است...

نگار آذربایجانی می گوید بعضی اصطلاحات در سینما به گونه ای تعریف شده اند که استفاده از آن ها پیش داوری تک بعدی به دنبال دارد. به گزارش خبرنگار سینما؟نگار آدربایجانی در دومین تجربه بلند سینمایی خود پس از "آیینه های روبرو"سراغ ساخت"فصل نرگس"رفت که امسال در جشنواره فیلم فجر حضور خواهد داشت و برای اهالی خاص و عام نمایش داده خواهد شد.

"اشنوگل"چه رازی از جنگ تحمیلی را برملا می کند؟

ابراهیم اصغری می گوید جوان ها به دنبال دستیابی به رازهای برملا نشده ی جنگ تحمیلی و دفاع مقدس هستند که... ابراهیم اصغری تهیه کننده فیلم سینمایی"اشنوگل"که یکی از فیلم های راه یافته به سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر است با اشاره به حرف اصلی این اثر به خبرنگار سینمایی؟گفت:پرداختن به مقطعی از تاریخ دفاع مقدس و به نوعی بیان ناگفته هایی از جنگ که در رسانه ها و آثار هنری کمتر از آن ها گفته شده و یا اصلا گفته نشده است.

دی ‌کاپریو؛ بازیگری که فعل «تلاش» را به خوبی صرف کرد

به مناسبت زادروز لئوناردو دی‌کاپریو بازیگر و تهیه کننده آمریکایی در این مطلب از وبلاگ آیو، مروری خواهیم داشت به آثار این هنرمند و شما را به تماشای فیلم‌های وی در سرویس آیو دعوت می‌کنیم.